W dniu 08 czerwca 2021  r. na placu szkolnym przy Szkole Podstawowej w Miastkowie odbył się Dzień Dziecka.  Organizatorem całego wydarzenia była Szkoła Podstawowa  w Miastkowie.

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi’’ korzystając z zaproszenia i okazji postanowiła zorganizować targi/wystawy poświęcone lokalnym daniom regionalnym.

Podczas całego wydarzenia pracownicy Biura LGD rozdawali bezpłatnie dla uczestników imprezy przepyszne dania regionalne w postaci: kałdunów, babki ziemniaczanej, pierogów.

Dzięki takim inicjatywom mamy okazję, aby chronić tożsamość smaku naszego regionu i stworzyć okazję do ich promocji.

Realizatorem usługi cateringowej było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica, której bardzo dziękujemy za przygotowanie tych pysznych potraw.

Podczas wydarzenia zorganizowano dla najmłodszych wiele atrakcji m.in. występy, gry i zabawy.

Dzięki realizacji projektu pt.,,Smaki Łączą Regiony’’ w ramach podzdziałania 19.3 ,,Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania’’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 młodzież mogła poznać smaki naszego regionu.